Ocaklar

Ocaklar'a Nasıl Gidilir? 

Kapıdağ Yarımadası’nın güney batısında bulunan Ocaklar, Balıkesir, Erdek’e bağlı. Erdek merkezine ulaştıktan sonra taksi, toplu taşıma ya da özel araç alternatifleriyle 5 km uzaklıktaki Ocaklar’a ulaşılabilir. Bandırma’ya 18 km mesafedeki Erdek’ten, Ocaklar’a 10 dakikada varılabiliyor. 

- İstanbul’dan Erdek’e ulaşmak için İDO feribotları tercih edilebilir. Yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya ulaştıktan sonra buradan kara yolu ile Erdek’e devam edilebilir. 

- İstanbul’dan, Bursa - Balıkesir - Bandırma - Erdek istikameti izlenerek sadece kara yolu ile Erdek’e ulaşmak da mümkün. İstanbul - Erdek arası 373 km. 

- Ankara’dan, Erdek’e, Eskişehir - Bursa - Bandırma - Erdek güzergahı üzerinden ulaşılabilir. Ankara - Erdek arası yaklaşık 510 km. 

- İzmir’den, Erdek’e ulaşmak için Manisa üzerinden Akhisar - Balıkesir - Bandırma - Erdek yolu izlenebilir. İzmir - Erdek arası 294 km. 

Ocaklar Plajı ve Deniz

Ocaklar'da Nereler Gezilir?

- Ocaklar, Çuğra, Narlı. 

- Kyzikos Antik Kenti.

- Seyitgazi Tepesi.

- Avşa, Marmara, Zeytinli, Paşalimanı Adaları

Ocaklar'da Neler Yapılır? 

- Ocaklar ve çevresindeki plajlarda serinlemek, güneşlenmek. 

- Tekne turu

- Doğa yürüyüşü

- Su sporları

Kyzikos Antik Kenti

Ocaklar'da Nerede Denize Girilir? 

Ocaklar'ın mavi bayraklı plajı ile beraber Narlı, Çuğra, Erdek, Turanköy plajları da tercih edilebilir. 

Ocaklar'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Yemek seçeneklerinin çoğunlukla merkezde toplandığı Ocaklar’da, balık ve deniz ürünleri (istavrit, sardalya, karagöz), midye dolma ve midye tava yiyebilmek mümkün. 

Ocaklar'a Ne Zaman Gidilir? 

Ocaklar, deniz kenarındaki konumu ve Kapıdağ kıyısındaki plajıyla yaz dönemi ziyaretçisi artan bir bölge. Yaz aylarında serinleyip, güneşlenmek dışında su sporlarının yapılabildiği ve tekne turlarının düzenlenebildiği Ocaklar’a Mayıs ve Eylül ayları arasında gidilebilir. 

Ocaklar Denizi ve Tekneler

Ocaklar

34,17 °C
açık

Detaylı Ocaklar Hava Durumu

Nasıl Çalışır?

Ocaklar bölgesi pansiyonlarını inceleyip aradığınız pansiyonu bulabilirsiniz. Pansiyon.net.tr aracılık hizmeti veren bir kuruluş değildir. Sitemizde yer alan pansiyonların telefon numaralarını aradığınızda doğrudan tesis ile görüşürsünüz.